Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

You're_Beautiful_(serie_de_televisión) Verges Cleistocalyx Chromatolepis_magna Condado_de_Montgomery_(Kansas) AT&S Aeropuertos_en_México Chris_Herren Abadía_de_Admont Woodsburgh Club_Nocturno Acequia_del_Rey Visnú-sajasra-nama Aegilopodes_triuncialis Aeropuerto_de_Ciudad_de_Méjico Chinchorro_(pesca) Claude_rains Agustin_de_Betancourt_y_Molina Aeropuerto_Internacional_Shuangliu Agaña_Heights,_Guam Ciudad_Jardín_(Bilbao) Vicente_Luis_Botín Condado_de_Hale_(Alabama) Viacom_International_Inc._v._YouTube,_Inc. AOC_Saint-Julien Clásico_Palmeiras_Corinthians Cocha Congres_national_pour_la_defence_du_peuple Vinaròs_/_Vinaroz Club_Comunicaciones_Futbol_Infantil Albert_Rossich Aceite_de_tamanu) Colonización_española_de_Curazao,_Aruba_y_Bonaire Aars Viviseccion Closer_(película) Cleisostoma_vacherotiana Chota_Char_Dham Adelaida_Perez_Hung Víctor_Bonilla Conflictos_ambientales Xoan_Piñon Alegria_de_Alava_(Alava) Vilanova_de_l'Aguda_(Lérida) Club_Deportivo_Los_Hernandez Volumetría_acido-base Clavinet Ahigal Circus:_mas_dificil_todavía Yagüe_Club_de_Fútbol Vino_de_georgia Adiós_al_Séptimo_de_Linea ARJ21 Vera_de_Bosset Agua_Dulce_(condado_de_El_Paso,_Texas)

html map