Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Scarsdale_Union_Free_School_District Tour_de_Francia_1930 Sikhism The_Balkan_girls Seleccion_de_básquetbol_de_Argelia Things_Fall_Apart Sí_o_no Señor_oscuro_(Tolkien) Trainou Saint_Hilaire_(aude) San_Martin_de_Pusa_(Toledo) Seigo_Narazaki TVRI Teorema_de_Cantor_Bernstein_Schroder Santa_Maria_gloriosa_dei_Frari Svante_Samuel_Murbeck Serrigny_en_Bresse Sauber_C32 Sistema_de_Informacion_de_la_Diversidad_Biológica_y_Ambiental_de_la_Amazonía_Peruana Sivatherium Tomas_Frias_Ametller Sort-en-Chalosse Socialista_utópico Super_doll_licca_chan Theory_of_games_and_Economic_Behavior Schaffhouse_près_Seltz Sistan_-_Baluchistán Sporting_de_Gijón_Atlético Something_to_Talk_About Santa_rosa_abajo Salto_(natación) Tatsumaki_Senpuu_Kyaku San_Rafael_La_Independencia Sofia_Milos South_Lake_Tahoe_(California) Simon_Marius Serranus_sanctaehelenae Santa_Cristina_(Mesao_Frio) Tenada Separación_vertical_mínima_reducida Savigny_en_Terre-Plaine Tier_II+ Strigapoderopsis_callosicollis Thymelaea_pseudodioica Synot_Tip_Arena Telmeso Sonatas_para_violin_nos._1-4_(Mozart) Toxicity_(canción) Torneo_Molinas Topología_híbrida Sinfonia_n_º_41_(Haydn) This_Is_Nightlife Sistema_de_Tren_Eléctrico_Urbano Tim_Krabbe Social_Democratic_and_Labour_Party

html map