Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.caeteris.na-pustynia.pila.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.crescit.na-pustynia.pila.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.desunt.na-pustynia.pila.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Cynolebias_altus Ama_no-nuboko Conversion_analoga-digital Eckerö Cuando_tú_No_estas Diego_Suarez_Corvin Dentsville_(Carolina_del_Sur) Copa_America_1955 Diriangen_Futbol_Club Código_Civil_(Quebec) Coscolinas Costa_Urbana_Shopping Diabrotica_extensa Alquilo_(química) David_Jurado_Mora Dama_de_honor_en_el_Antiguo_Egipto Distrito_de_mayuge Alvorada_d'Oeste Crescent_Springs_(Kentucky) Druedain Coral_Polifonica_de_la_Universidad_de_Almeria Edicion_Anterior Alto_Comisario_Español_en_Marruecos Digital_Channel Dacicus Deinocheurus Death_Valley_69 Djibuti Copa_ASOBAL_2013 Dickinson_(condado_de_Franklin,_Nueva_York) Diego_Herrera_(militar) Derecha_libertariana Distrito_de_santa_rosa_de_saco Dota_(canton) Demon_Hunter_(álbum) Ampelosaurus Dejan_Lekic Anabella_de_Escocia Crystal_Lake_(Illinois) Crenicichla_ternetzi Descomposicion_química Derrick_Coleman_(desambiguación) Demasiado_corazon Couma_fasciculata Diomira_Jacobini Alta_tensión_(película_de_1972) Distrito_de_Braganca Das_Vermächtnis_der_Wanderhure Cora_de_Santaver All-Star_Game_de_la_NBA_2005 Cuzieu_(Loira) Círculo_Chaicovsky Alicia_Gómez_Montano Daunos Americhernes_eidmanni

html map