Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Club_Atlético_Huracán_de_Moquegua Chris_Evert Albert_Kesselring Vehicle_identification_number Varnas Codificación_de_la_información Accidente_ferroviario_de_Mataró_de_2012 Comité_de_Actividades_Antinorteamericanas Collado_de_Cieza_(Cantabria) Airochloa_glauca Yu_Ji_tae Xabier_Mikel_Recondo Virgen_del_Prado Zegama Actinium Vienville Condados_historicos_de_Inglaterra Walter_Zunino Achillea_lanulosa Zarzadilla_de_Totana Agustin_Loera_y_Chavez Victor_Ambros Web_divx_player Agutaya_Palawan Clerodendrum_medium Chlamydomona Christel_Goltz Vampiro:_El_Requiem Condado_de_Drew Claudio_Nunez Chris_Anderson Cierre_automatico Acrostichum_sporadolepis Yaxché Clarks_Hill_(Indiana) Aductor_del_menique_(mano) Virgen_del_Pinarejo Warner_Valley A_Tale_of_Two_Cellos Constitución_politica Club_Bàsquet_Sant_Josep_Girona Ciencia_Tecnología_y_Ambiente Wurtsboro Condado_de_Prowers Vi Cisco_Roma Varahapurana Valle_Gran_Rey_(Santa_Cruz_de_Tenerife) Confederación_de_Fútbol_de_Oceania Aderus_curtesignatus Zona_Preferente Aeropuerto_Regional_del_Noroeste_de_Arkansas Agustin_Saenz_Vazquez_de_Quintanilla_y_Sendin_de_Sotomayor Ainvelle_(Vosgos) Vilaverdense_Futebol_Clube

html map