Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Venta_Santa_Barbara_(Loja) Visirtán Abarema_scutifera Volver_al_Futuro_(La_Serie_Animada) Vehiculo_de_reparto Agammaglobulinemia_de_Bruton Condado_de_Kenedy Conjunto_arqueologico_de_Merida Charles_Earland Conjunto_historico_artístico_de_Sanlúcar_de_Barrameda Yon_González_Luna Cinturon_de_Kuiper Cirrhopetalum_kenejianum W_B_Carp. Alberto_López_(desambiguación) Vivian_Ramón_Pita Cheetah_licious_Christmas_Tour Chilevision_Red_de_Televisión_de_la_Universidad_de_Chile ARA_Santiago_del_Estero_(S-22) Clase_Arleigh_Burke Combate_de_La_Concepción Acanthorrhiza Vitus_Bering Clasificación_Vox-ATypI Adoxia_cyanescens Weldon_(Illinois) Adjuración Colision_Vía_Lactea_Andrómeda Acokanthera_ouabaio Conexina_43 Aeropuerto_de_Ensenada Aeropuerto_Internacional_McCarran_Nevada Videojuegos_en_linea Condado_de_Osijek-Baranja Chloroluma Virgen_del_cortijo Adam-les-Vercel Albert_King Vila_de_Cucujães Vilobi_del_Penedes Aicelle_Santos Abraham_olano_manzano Colonia_Benítez Yonatán_Netanyahu Alberto_Morán Acuerdo_de_bonn_(afganistan) Acta_Solemne_de_la_Declaración_de_Independencia_de_la_America_Septentrional XXIII_Festival_Internacional_de_la_Cancion_de_Vina_del_Mar Viśvedeva Collado_de_montaña Veladero_(generador_eólico) Vamos_a_Vivir Xulio_Lopez_Valcárcel WP:PDD Club_Atlético_San_Lorenzo_(San_José)

html map