Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Energía_nuclear_en_Japón Elizabeth_"Betty"_Short Fantastic_Voyage_(cancion_de_Lakeside) Fat_Mike Escuela_de_imaginería_de_Salamanca Escuela_de_administración_finanzas_y_tecnologia_Medellin Expacio_vacío F2007 Ella_Eyre Elecciones_Autonomicas_Madrilenas_de_2003_(25_de_mayo) Espinocilla Exabit Flagelante Escala_relativa Estacion_de_Burriana_Alquerías_del_Niño_Perdido Estación_Colonia_Avellaneda Etnografia_de_la_comunicacion Francisco_antonio_de_zela Elisabeth_Förster_Nietzsche Francisco_L._Urquizo Embajador_de_España_en_la_Argentina Estacion_de_Besòs Fama_¡a_Bailar!_(reality_show) Forcelles_Saint_Gorgon Eloy_Guillermo_González Edy_Schutz Escudo_de_mongolia Ferrières_(Meurthe_y_Mosela) Editorial_Gigamesh Estacion_El_Jagüel El_Luchador Enfermedad_de_Carrión Exocarpos Fernando_Jose_Suarez_de_Miguel Eduardo_Roldán_de_Aranguiz_Lopez El_Espantapájaros_y_la_señora_King Elson_Beyruth Extraccion_liquido-liquido Faseolus_trilobus Eso_(novela) Festival_de_Cannes_de_1949 Elecciones_presidenciales_de_EEUU_de_2008 El_Jardín_de_los_suplicios Factor_de_hidratación_natural Estanque_de_berre Estadio_Hermanos_Ghersi Electroerosion El_vampiro_(Mexico) Estación_de_Pio_Baroja Escudo_de_Níger El_hombre_que_se_quiso_matar_(película_de_1970) Fantastic_Mr._Fox_(ópera) Fighting_the_World Fiebre_paratifoidea_C Examinar

html map