Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Virgulariidae Ver Xxiii_distrito_electoral_federal_del_distrito_federal Claudia_Nogueira_Fernandez Aerva_alopecuroides Charles_Conrad Adrià_Carmona Academia_de_Bellas_Artes_de_Santa_Bárbara Clematis_occidentalis_var_dissecta Cimiez Ailton_gonçalves_da_silva Abén_Absari Chilita_lasiacantha Villa_Muñoz Aeropuerto_Internacional_de_St._Catherine Aeropuerto_internacional_de_la_ciudad_de_méxico Adra Victor_Mideros Aeropuerto_de_St._Louis Zarandona Clavopelma_tamaulipeca Concepción_(Zulia) Chengdu_J-21_"Black_Dragon" Colegiata Virgen_de_Fatima Christopher_Showerman Aiml Agustín_Javier_Fernández_Charro Chilibre Albocasser_(Castellon) Víctor_Damian_Sáez_Sánchez-Mayor Clásico_quilmeño Chiquita_Constenla Acuerdos_de_Locarno Ajimez Weldenia_candida Villeneuve-Saint-Vistre-et-Villevotte Vierismo Cheiranthus_graecus Comuna_8_(Tunja) Cocculus_triandrus Wild_Cherry Yáñez_Velasco Adolf_Grunbaum Zarinoff_Lebeouf Colonizacion_alemana_de_América Vasiliki_(Lasithi) Colibrí_hada_de_cara_rosada Conde_de_Lautreamont Agustin_Garcia_militar WWE_Money_in_the_Bank Cinco_Esquinas Adamantea Colonia_colonus Agulha_do_Diabo

html map