Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

GameZone Genista_saharae Reutealis Giovanni_Stefano_Carbonelli Geografía_de_la_Union_Europea Remigio_Hermoso Gesellschaft_der_musikfreunde Galeruca_tarsalis Tricalistra Tres_en_línea Tuberculos_sexuales Galeodes_tripolitanus Río_Janka Geografia_de_Uzbekistán Municipio_Francisco_de_Miranda_(Guarico) Fruncia Gnosticismo_hiperbóreo Geranium_sylvaticum Roberto_Martinez_Zavalia Rosa_touranginiana Girton_College,_Cambridge G.Navarro Romanismo_(arte) Garcia_Sanchez_II_de_Pamplona Inmigración_sudafricana_en_Argentina Río_Innerste Río_Tiosha Iglesia_de_Moravia Gironde Fundación_Knut_y_Alice_Wallenberg Iglesia_del_Sagrado_Corazón_de_Jesus Roc_A-Fella Reseda_macrosperma Inmigración_espanola_en_Canada Municipio_de_Buffalo_May_(condado_de_McDonald,_Misuri) Ginés_Gonzalez_Garcia Municipio_de_Adams_(condado_de_Houghton,_Michigan) Franzensfeste Robando_perchas_del_hotel Relaciones_internacionales_de_la_Santa_Sede Gilles_(Eure_y_Loir) VS._DualSystem Gambling_With_The_Devil Geografia_de_las_Islas_Salomón SPOT_(satélite) U_D._C. Rendimiento_(economía) Gliese_318 Ruben_Jimenez Rogelio_Pérez-Bustamante_González Municipio_de_Rush_(Pensilvania) Gaston_Leroux Iglesia_Parroquial_de_San_Juan_Bautista_(Vélez-Málaga) Reserva_nacional_Pampa_del_Tamarugal Rheingau_(region_vinicola)

html map