Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://swiat-kobiet.pl/moje-inspiracje-kolor-camelowy/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://swiat-kobiet.pl/kombinezon-na-sezonowe-rozterki/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://swiat-kobiet.pl/jak-nosic-spodnie-cargo/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ladispoli Lepismium_pulvinigerum Juan_Castellvi Kalina Juan_Clímaco Kirian La_creación_de_Adan J_J._Rousseau Kom_(etnia) Jimmy_Izquierdo Kitab_al-Jami_fi_al-Adwiya_al-_Mufrada Jarabe_de_dátil Julio_de_Urquijo Johann_Laureiro José_Maria_Codón Jorge_Marron_Martin Jaime_II_de_Mallorca José_Agustin_Seco_Santa_Cruz Ivigtut Juillé Irvingia_erecta Jorge_de_Lalewicz Julius_Leopold_Eduard_Avé_Lallemant Limón_y_menta_con_Los_Tigres Laitre_sous_Amance Jotán_(ciudad) Kyofu_joshikoko Lengua_pastu José_Antonio_Santano Liliana_A._Cassa Javier_Perez_Perez Izara_(Cantabria) Laura_Pous Krásnaya_Gorka LODVG_-_Grandes_Éxitos Joan_Baptista_Humet Jean_bodin Josep_Antoni_Duran Josue_Souza_Santos Las_piedras_de_la_caleta Kimbilá Limodorum_verecundum Linea_T2_(Tranvia_de_París) Isla_de_Santa_Cruz Jeff_Lynne Jose_de_la_Paz_Herrera José_Carlos_Garcia_Rodriguez Jose_Santos_Degollado La_bestia_bajo_el_asfalto_2:_la_mutación Juanjo_Rodriguez Le_Mesnil-Theribus Lago_Lacrimogeno Lake_Arrowhead_(Maine) Jose_Luis_San_Miguel La_Ville_sous-Orbais

html map