Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

SMS_ElsaB Germán_Bannen Universidad_de_California,_San_Francisco Ryan_Connor Fundación_para_el_Software_Libre Rutina_(flavonoide) Rubén_Rodríguez_(desambiguación) Trepador Generacion_del_80 SIG_522LR USS_Wisconsin_(BB-64) Municipio_de_Dolton_(condado_de_Turner,_Dakota_del_Sur) Tángara_sietecolores Urocampus_carinirostris Rick_Steiner Ricardo_Tobon_Restrepo Rocio_del_sol Rodrigo_Stalteri Municipio_de_Glencoe_(condado_de_Butler,_Kansas) Roberto_"Flaco"_Guzmán Txomin_Iturbe SSE3 Renfe_Cercanías_Bilbao Muriel_Santa_Ana Union_de_Hermanos_Proletarios Futbol_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Atenas_2004 Gary_Powell SMO François-Frederic_Lemot Rivadavia_Banda_Sur Rhinodoras_armbrusteri Utenzi_wa_Tambuka Indice_Bursátil_de_Capitalizacion Fuel_(Mother_3) Unidad_de_control_electrónico Tribunal_de_Presas Urbeis Tránsito_Rápido_del_Área_de_Dublin Fritz_Hofmann Río_Deseado Trisección_del_angulo Inauguracion_presidencial_de_Dwight_D._Eisenhower_de_1953 Ingenieria_médica Galium_opacum Rio_Ouvèze_(Drome) Municipio_de_Vermontville_(condado_de_Eaton,_Míchigan) Gibbon_(desambiguación) UDLA,_A.C. Reserva_marina_de_la_isla_de_tabarca Frontera_franco_española Fuertes_de_Loreto_y_Guadalupe Un_policia_suelto_en_Beverly_Hills Fresdelval Fusion_rock Trending_Topics

html map