Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pomorskie.milordzik-kat.edu.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.slaskie.milordzik-kat.edu.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.wielkopolskie.milordzik-kat.edu.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Jabali Jimeno_Garcés_de_Navarra Lido_Beach Jiangxisaurus Ituano_Itu K6_2 Juan_Stoppani Laranjeiras_(Metro_de_Lisboa) Kocsis La_Chartre-sur-le-Loir La_ultima_guinda Lepidorhynchus Lista_de_capitulos_de_Tsubasa_RESERVoir_CHRoNiCLE Letra_bastardilla La_gandula John_Paul_Stevens LGV_Rhone_Alpes KV_375a Jean_Drapeau Julius_Fučík_(periodista) La_embriaguez_de_Lot Las_amistades_particulares_(película) Issipile_(Gassmann) Ley_de_la_Gravitación_Universal Jean-Paul_Marcheschi Jose_Domingo_de_Obaldia Juan_Bautista_de_Orendáin Labashi-Marduk Jesús_Adolfo_García_Sáinz Leyes_de_Extranjeria_y_Sedición Iturrino Jose_de_Cupertino Jaghan Integracion_Republicana Kheer Jilma_Madera Kamen_Rider_Super_1 Interés_efectivo_anual Instituto_de_Nutricion_y_Tecnologia_en_Alimentos_de_la_Universidad_de_Chile Jacques-Charles_Dupont_de_l'Eure La_Pícara_Justina Ladissa Little_Spain La_Diosa_Tropical L'Histoire_d'Adele_H. La_faute_à_Fidel! Liga_de_baloncesto_de_corea John_La_Farge Jipocar_Czech_National_Team Jacob_Breyne Lake_Travis_High_School Limoeiro_do_Norte Life_Is_Killing_Me Leninodar Lemming_siberiano

html map