Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Municipio_de_Harrison_(condado_de_Logan,_Ohio) Gengis_Khan Universal_Classics_and_Jazz Municipio_de_Blanchard_(condado_de_Putnam,_Ohio) Rio_Tiber Tuxedo_Orchestra Underwurlde Gerzon_Chacón Municipio_de_Pleasant_(condado_de_Fairfield,_Ohio) Turismo_en_la_Isla_Reunion Rio_Ammer Utøy Gerónimo_Elguera Rhinogobius_vermiculatus Ultimocero.com Reserva_Faunística_Cabo_Dos_Bahías Río_Piray Gas_halon Universidad_de_Chūō Galería_de_esperanzas_(Chingolo) Troschelia_orinocensis Ruxandra_Dragomir_Ilie Rimogne Tristan_da_Cunha_(archipiélago) República_Federativa_Democratica_Transcaucasica Fuerte_de_Santa_Catalina Tréziers Ruta_Estatal_de_Alabama_21 Fricativa_alveolar_sonora Up_in_the_Air_(novela) Rémuzat Trás_os-Montes_e_Alto_Douro Río_Hai UCN Reserva_de_vida_silvestre_Rios_Blanco_y_Negro Rhopalostylis_baueri General_Velasquez_de_Puchuncavi Urbaba Iglesia_de_Santa_María_de_la_Candelaria Freire_Shipyard Glory_hole_(mineria) Municipio_de_Florence_(condado_de_Erie,_Ohio) Municipio_de_Harris_(condado_de_Menominee,_Míchigan) Tunica_barbata Rotello Rivea_nervosa Uccle Municipio_de_Spring_Prairie_(condado_de_Clay,_Minnesota) Iglesia_de_San_Juan_Bautista_(Calvià) Iglesia_Santa_María_de_Loreto_de_Achao Ununquadio Ruta_Nacional_141_(Argentina) Gewandhaus GANIL Rockstar_(bebida)

html map