Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Saint_Julien_sur_Dheune Suecos_en_Estados_Unidos Selección_de_fútbol_sub-20_del_Uruguay Stolnic Selección_femenina_de_hockey_sobre_cesped_de_Argentina Sebastian_Cejas Stream_of_Consciousness_(álbum) Saint_Jean-d'Angély Thymo_con_hojas_más_anchas Tomás_Gomensoro_(Artigas) Steve_Conte Teozoologia Transformada_de_Hilbert Sebastian_de_Jesús_Sillero Ska_P_En_Concierto_(album) Shangri-la Silbador_nuquirrufo Tabaré_Etcheverry Sistema_hídrico_de_Barranquilla Saint-Pourçain-sur-Sioule Salmon_(personaje_bíblico) Safvet-beg_Basagic San_Vicente_Mártir_de_Abando Sydney_Joseph_Freedberg Tercer_Festival_de_la_Nueva_Canción_Latinoamericana Sistema_educativo_finlandés Sestini Sustitucion_de_exportaciones Saint-Août The_Witches_(novela) Santha_Devi Sala_de_Situaciones Sistema_Geodesico_Mundial_1984 Slawomir_Rawicz Sánchez_Miño Teddy_Hart Tapenaga_(departamento) Sayonara_Baby Tercera_Intervención_Norteamericana Steve_Belford San_Sebastian_mártir Servilleta Serranochromis_janus San_Jerónimo_(El_Greco) Stubhub_Center Ternate_(Cavite) Societat_Deportiva_Eivissa Tovacá_campanera Sitio_del_monasterio_de_la_trinidad_y_de_san_sergio Tom_Morris_Jr Traver_(California) Spišská_Belá Tomos_(motocicletas) San_Saturnino_de_Cagliari Santa_Felicidad

html map