Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.mirabilis.w-sztuka.legnica.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.prudentia.w-sztuka.legnica.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.spero.w-sztuka.legnica.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Blade Benjamin_L._Rice Bomba_de_Orsini Cala_Biniaraix Campanula_pusilla_var._paniculata Callicore_rosea Buzancy_(Ardenas) Calle_de_la_Almudena Busójárás Calle_Cleveland_(linea_Jamaica) Benedetto_Grazzini Cañonero_Durango_(B_01) Barrais_Bussolles Carlos_León_Arslanián Baño_arabe_de_la_plaza_de_la_paz_(ceuta) Bernadette_Schild Cadena_tres Blodgett_Landing Bird-in-Hand_(Pensilvania) Backstreet_dreams Carles_Marco_Vinas Brassica_arvensis_var._orientalis Bayenghem-lès-Eperlecques Big_Bend Cestrum_chaculanum Celia_Amoros Campanuloideae CEDDET Carolina_Agazzi Cerveza_Paceña Capitania_de_Goias Barri_del_Raval Bebé_mágico Bandera_de_tuvá Cannone-Mitragliera_da_20_65_modello_35_(Breda) Casper_la_primera_aventura Canna_coccinea_var._bicolor Batalla_del_Foro_de_los_Galos Bram_Tankink Batalla_de_los_vosgos Carlos_Jose_Ñánez Campo_de_concentración_de_Argelès-sur-Mer Banco_islámico_de_desarrollo Cavaceppi Brendan_Schaub Betónica_palustre Basilica_menor_de_santa_maria_de_elche Chaleco_reflectante Campeonato_Mundial_de_Baloncesto_de_2010 Buffalo_Center_(Iowa) B-24_(autovía) Bonneville_Aptot Cayos_de_la_Enfermeria Begonia_subvillosa Canon_del_Rio_Lobos

html map