Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.cantabit.pod-plywac.kolobrzeg.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.causa.pod-plywac.kolobrzeg.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.detestata.pod-plywac.kolobrzeg.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Airbus_Helicopters Visión_artificial Aerosport Aaron_Stone_(Temporada_2) Versión_internacional Abstract_Factory_(patrón_de_diseno) Clasificacion_historica_de_la_primera_division_española_de_futbol Adiantum_pedatum_subsp_aleuticum Villeneuve_le_Comte Completamente_enamorados Condado_de_Albox Air_Bashkortostan Waterloo_College_Associate_Faculties Albano_Bizarri Walqa Valor_limite_ambiental_de_exposición_diaria Aaron-Carl Wilhelminagebergte Waterford Codigo_linguistico Aeropuerto_de_San_José_de_Costa_Rica_Internacional_Juan_Santamaria XI_de_Aisén_del_Gral_Carlos_Ibañez_del_Campo Checas_sovieticas Cocos_nana Collegium Zemfira_Vivo_(album) Club_de_Fútbol_Port_de_Sóller Aeropuerto_internacional_de_honolulu W_A_P._A. Cisteil Vox_Dei Clemente_Cortejon Compania_de_Cazadores_Correntinos Châtel_sur-Montsalvens Vía_Traiana Configuración_de_la_órbita_de_los_planetas Virginia_Wade Conferencia_de_Autoridades_Audiovisuales_y_Cinematograficas_de_Iberoamérica Accion_de_Inconstitucionalidad Wish_Starless_Night Collocalia_leucophaeus Zonitis_seminigra Colegiata_de_Santa_María_de_Tudela Veszprem_KC Conspiracion_de_Manuel_Gual_y_Jose_Maria_Espana Vena_plopitea Videoconsolas_de_quinta_generacion AP_8 Xtreme_(album) Yarrowsburg Walter_Sisulu Codigo_ciclico Air_Force_One_(desambiguación) Colón_de_Santa_Fé Chatton

html map