Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pulgar_(desambiguacion) Living_With_The_Past REVTeX Manneville-la-Goupil Línea_105_(colectivo) Marvel_Super_Heroes_vs_Street_Fighter Loto_Catalunya Pueblo_rom Melodifestivalen_1986 Presión_sanguínea Premios_Fuzion Metodo_numérico Golondrina_de_Tumbes RSS_de_Turkmenistán Lunes_mexicano Línea_43_de_TMB Lucuma_longifolia Metro_Aiboa Premio_Unión_de_Actores_al_mejor_actor_secundario_de_cine Primatech_Paper_Company Melo_chandalak_nid_bucharicus Gramatica_en_lengua_náhuatl Rancon R_26 Marva Principe_Eduardo,_Conde_de_Wessex Loser Loure Ramon_H._Jurado Mesoscópico Maxillaria_gigantea Los_Valles_(San_Cristóbal_de_La_Laguna) Milisievert Proc._Amer._Assoc._Advancem._Sci. Prospero_Mena Léonce_Alloy Límite_K/T Radelchis_i_de_benevento Reichantha_striatella Loop_Head Microlestes_corticalis Live_at_the_Brixton_Academy_(album_de_Dido) Graham_Edwards Micrófono_estereofónico Raymond_Chow MCLOS Luis_Veiga_Leitao María_Nsué_Angüe Lugansk Quimigrama Lumigny_Nesles-Ormeaux Granges-Narboz Rafael_Santana_(futbolista) Massbach Ranunculo_bolboso

html map