Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Distrito_de_rochechouart Cuenca_del_Golfo_San_Jorge Copa_Mundial_de_Fútbol_Sub-20_de_2015 Desperta_Ferro America's_Next_Top_Model_(temporada_4) Cupro-niquel Convento_Franciscanos_(Zarauz) E_Administración Darbhanga Amy_LePeilbet Digital_89 Dmitri_Smerdyakov Dream_Metal Corroci E_E_I Doi_(Ehime) Doğan Diócesis_de_Santander Día_Mundial_de_la_Enfermedad_Pulmonar_Obstructiva_Crónica_(EPOC) Crosville-sur-Scie Daemon_(informatica) Dendroprionomys Cáncer_de_pulmon Croix_Fonsommes Alique_(Guadalajara) Cunuria_casiquiarensis Cruz_marinera Corregimiento_de_Cauquenes Diseccion_aortica Cristianos_cienciológos Ambel Dean_T._Rouse Diego_de_Pontac Crotalo_cornudo Convento_de_San_Jerónimo_de_Zamora Dojran Discografia_de_R._E._M. Cualquier_dia_Edicion_especial Distrito_de_Tambobamba Corregimiento_de_La_Plata_Potosí David_Berger Dampierre_les-Bois Allochthonius_uyamadensis Cyanitis Discografía_de_Tupac_Shakur Alfa_(maquinas_de_coser) Corredor_(cómic) Desarrollo_de_diseno-dirigido Don_Bildigerno_en_Pago_Milagro Convento_de_Cristo_(Tomar) Ecaz Crocidura_sibirica Distrito_de_Briancon Cumbre_Anglo-americana Diagrama_peso_vs_alcance

html map