Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Partido_socialista_del_reich Po_(Asturias) Pedro_de_Torrellas_y_Sentmenat My_Litte_Pony:_Friendship_Is_Magic Orgullo_y_prejuicio_(pelicula) Mystical_Adventures No_linealidad_optica Nogai_Kan Neshadimovski Nadaillac_de_Rouge Postiella Percy-en-Auge Museo_de_barcos_vikingos_de_roskilde Ornitocoria Norma_Baylon Neususs Noé_Gianetti Organización_territorial_de_Noruega Polaroid_PoGo Patricio_Larraín_Gandarillas Nabla_en_coordenadas_cilindricas_y_esfericas Paseo_y_jardines_de_pereda O_Megalexandros PGC_751 News Ponte_do_Freixo Pabellon_de_Deportes_Marta_Domínguez Nuu_chah-nulth Nuria_Gonzalez Mémoires_de_l'Institut_Scientifique_de_Madagascar,_Série_B,_Biologie_Végétale Peripateticos Plaza_de_García_Hernández Pont-sur-Meuse Pablo_Wilches Poggibonsi Orani,_Bataan Palestina Nesseby Parque_Nacional_Tooloom Patricia_Anne_Boyd Norristown_High_Speed_Line Parque_Nacional_Constitución_de_1857 Orthoux-Serignac-Quilhan Nothobranchiidae Museo_de_Arqueología_Kiev Party's_Just_Begun_(Again) Orden_de_la_Terraza Nuestra_Señora_del_Rosario_de_Cojimar Mónica_Naranjo_(album) Oliver_Atom Plounévez_Moëdec Neil_Simon Portugal_en_el_Festival_de_la_Canción_de_Eurovisión_1986 Nocturnes Parque_Nacional_Lago_de_Camécuaro

html map