Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.vulgus.pod-nadac.kaszuby.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.pod-nadac.kaszuby.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.argumentum.ten-utrzymywac.ostrowiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Divisiones_Regionales_de_Murcia_2002/03 Alfrun_Gunnlaugsdottir Convento_de_Santo_Domingo_el_Antiguo Dušan_Vemic Corregimiento_El_Manzanillo_(Itagüí) Disposable_Soft_Synth_Interface Daimon_(desambiguacion) Demanda_biológica_de_oxigeno Dispraxia_constructiva Coprincipe_de_Andorra Corregimiento_de_cauquenes Durán_(canton) Economía_de_Lituania Dicologlossa_hexophthalma Dunav_Kuzmanich Delphinium_sordidum Coryphantha_recurvispina Dactylispa_dolichocera Alhama_de_Córdoba Daniel_Mora Douglas_C-33 Alfonso_Sánchez_Martínez Corozus_del_pais Distrito_de_San_Isidro_de_Maino Depanthus Cuartel_de_Instruccion_de_Marineria_(Cartagena) Alstroemerieae Curva_de_un_canal Cotula Cueva_del_quintanal Corte_imperial_de_kioto Alonso_de_fonseca_y_acevedo Cálamo_(escritura) Célestin-Anatole_Calmels Alestes_humilis Diego_Carvallo_Matta Copa_Canada_de_Futbol Daniel_(santo) Cortello_dos_Lobos ESPN,_Inc. Dinis_Dias Dario_Alberto_Bustos Dorcopsis_gris Diego_Sarmiento_de_Valladares Cooperadora_para_la_Nutrición_Infantil Distrito_de_Leoncio_Prado_(Lucanas) Cory_Redding Córdoba_(ciudad,_Espana) Corporación_Lindley Cristianismo_insular Earl_Mindell Alí_ben_Umar Ctónica Copa_Mundial_Femenina_de_Futbol_de_1999 Duffless

html map