Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ciudadanía_estadounidense Ciguenuelo Acuerdo_Cvetković-Maček Clone_Wars_Volume_2:_Victories_and_Sacrifices Conmutación_óptica_de_rafagas_(OBS) Victor_Iturralde_Rua Vela_Ladron Colaje Acoplamiento_proteina-proteina Vapor_Roseti Voluntad_de_pujanza Codigo_de_Autorregulacion_sobre_Contenidos_Televisivos_e_Infancia Yunnanozoon_lividum Charles_Henri_Frédéric_Dumont_de_Sainte_Croix Charlie_Parker Vieira_da_Silva Albert_Coppé Actaeon Alcozareño Christian_Braunmann_Tullin Vickers_Vanguard Wilmot_(Arkansas) Albendín Conexion_Compartida_a_Internet Chicog_(Wisconsin) Agencia_para_la_energía_nuclear Condado_de_Douglas_(Washington) William_Boetcker Zopherus_elongatus Condado_de_Tunica_(Misisipi) Comision_de_Comunicaciones_y_Transportes_del_Senado_de_México Vincenzo_Galilei Chenopodium_fruticosum Zhengde Condado_de_An_Mhi_Meath Alcalá_del_Júcar Acantisita_verdoso Conliege Acosada Conca_de_Barbera Contraseña_de_un_solo_uso Aldo_Bet Circunvalación_de_Granada Yu-Gi-Oh XVIIIe_Arrondissement A_ARCHIV Abraham_Abulafia Compañia_Vinícola_del_Norte_de_España Colonización_curlandesa_de_America Ventanilla_única Ajaches Condado_de_la_Marquina Yaxchilán Walk_Me_Home Comparsa_de_moros_y_cristianos

html map