Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Distincion_analítico_sintetica Célula_germinal Demi_Lovato_Summer_Tour_2009 Crest_of_a_Knave Diego_Diez_Ferreras Decreto_428/2008_de_29_de_julio Alemania_en_los_Juegos_Olímpicos_de_verano_1952 Darts_of_pleasure Desvío_de_aguja Alumbre Ampurias DR_CAFTA Copa_Aldao_1919 Discos_no_autorizados_de_The_Beatles Danny_Lebern_Glover Dendroblax_earlii Departamento_Utracan Almarjal Decaryochloa Amuro_Namie Amancio_Ortega Cyrus_Fernández Domingo_Mundial Economía_local Darnac Coordinadora_de_estudiantes_peru Domptin Cynodonichthys_isthmensis Alexander_Muirhead Dabeiba Corrido_de_Chihuahua Distrito_de_Musga Dungeon_Explorer:_Warriors_of_Ancient_Arts_(videojuego_para_PSP) Doc_Rivers Almaro Departamento_Palpalá Cuevas_de_lauricocha Alonso_de_Mercado_y_Villacorta Aluminita Alexandra_(cantante) Copa_de_Africa_de_2008 Costinha Dangcagán Cumbre_de_Jefes_de_Estado_y_de_Gobierno_de_America_Latina_El_Caribe-Union_Europea Alex_Varenne Edificio_Petrobras_(Buenos_Aires) Ecuación_del_cohete_de_Tsiolskovsky Dermatopatologia Allopoda_californica David_Selby Distrito_de_Roskilde Copa_Simon_Bolívar_1976_I Echinocactus_haematochroanthus Desgarre Convergencia_(matemáticas)

html map