Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Snyder_(Texas) Supernatural_(álbum_de_Santana) Senado_Belga SatMex San_Martín_de_las_Pirámides_(municipio) Stanislav_Markelov Teresa_Gille_Lourenço Traduccion_automatica_estadistica Tizi_Uzu Tinigua Super_especial San_Agustín_en_su_gabinete_(Botticelli,_Ognissanti) Sopot_(Pregrada) TIMO Santuario_(Edith_Wharton) Televisión_en_1981 Tratado_de_paz_israeli_jordano Saigusa_Moritomo Sempervivum_dichotomum Tarec_Saffiedine Tozal_de_Pollerini Torpetes_de_Pisa Torneo_de_Roland_Garros_2010_(individual_femenino) The_White_Shadow Shine_(disco_de_LUNA_SEA) Talavera_(Lérida) Secuelas_por_enfermedad The_Corrs_Live Saint_Florent-sur-Cher Scandia_(Kansas) Serie_A_(Italia)_1963/64 Soulgé_sur_Ouette The_Manchurian_Candidate_(película_de_1962) Svetlana_Boiko Tayato Torre_del_Parque_1 Santi_Brouard Solomon_Robert_Guggenheim Tony_Scaglione Salamba_sarvangāsana Sicyonia. Stachys_austriaca Santisimo_Cristo_del_Buen_Fin Tierra_de_color Sarraguzan Shaun_Bartlett Superlumínico Saraís Shoshana_Wodak Tom_Bombadil Tinción_de_Giemsa Sesmaria Thomas_L._Friedman The_Rebel_Flesh Santuario_de_fauna_y_flora_Galeras

html map