Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Municipio_de_Independence_(condado_de_Beaver,_Pensilvania) Municipio_de_Northfield_(Míchigan) Geranium_exallum Iglesia_de_Santa_María_la_Mayor_(Bergamo) Furmanivka Rosa_de_Grecia Río_Katún Un_nuevo_amor_(álbum_de_Maria_Del_Sol) Georgetown_(Pensilvania) Frans_Hals Fred_MacMurray Rio_Hari_Rud Municipio_de_Gold_(condado_de_Bureau,_Illinois) Fuerte_Jesus_Maria_José_de_Rio_Pardo Iglesia_de_madera_de_Hore Iglesia_de_Santa_María_(Bergamo) Richard_Merett_Montague Twist_y_Rock_con_Los_Pekenikes_(EP) Revista_(espectaculo) Universidad_de_los_Llanos_Orientales Un_Domingo_Cualquiera Giezi V_I_Krecz Municipio_de_Jerome_(Ohio) Rubén_Ignacio_Martinez_Núñez Rostorowski Tucu-tucu Iglesia_de_sant_miquel_de_vilageriu VII_Region_del_Maule Unión_de_Cooperativas_Agrarias_Asturianas In_Marge_We_Trust Trimbach_(Soleura) Trichananca_micromelas Unidad_de_Intervención_Policial Ruta_19 Iglesia_de_Santa_María_(El_Toro) Gaseosa Muscari_segusianum Renormalizacion Rishabha_(rey_hinduista) UCV_Television_noticias Fu_de_cerdo Tulette Ring_Ring Museo_Catedralicio_de_Zamora Río_Tirón Municipio_de_Edgar_(condado_de_Edgar,_Illinois) S_U_R_P Tropas_imperialistas_españolas Municipio_de_bar Universidad_de_Melbourne General_Manuel_J_Campos GRB_080319B Inmigración_alemana_en_Puerto_Rico Uva_de_mesa_embolsada_Vinalopó

html map