Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Esto_es_increíble Era_Tempyou-Houji Equipo_informático Elección_presidencial_de_Chile_(1831) Francisco_Xavier_Ramirez_Sanchez Faro_Isla_Inocentes Espuéndola FX_Librae Entre_los_árboles_(álbum) Eduardo_José_Lopez Familia_tipográfica Faro_Punta_Delgada_(Chile) Familia_Orsini Escudos_y_emblemas_de_las_Fuerzas_Armadas_de_España Edouard_François_André Emili_Boix Elements_of_Life_Remixed Espectroscopia_electronica_de_pérdidas_de_energia Fernandez_Ordóñez Estación_Polar_Cebra Francisco_Vaccari Escoznar_(Íllora) Equidna Folch_de_Cardona Fournes_en_Weppes El_hombre_de_los_dados_(The_dice_man) Eric_Hobsbawm Fortún_Jimenez El_amor_de_la_estanciera En_attendant_cousteau El_simple_Simpson Expoasoinducals Estudios_de_genero Estacion_de_Mollet_-_Sant_Fost Fiestas_de_La_Blanca Esterope Elliott_(Maryland) Enrique_XIII_Duque_de_Baviera Endeavor_(Pensilvania) Estación_de_La_Coruna-San_Cristóbal Entrenamiento_en_altitud Francois-René_de_Chateaubriand Empresa_multinacional Egle_Martin Escudo_de_Tailandia En_pelotas Endgame_(Stargate_SG-1) Estéreo_conjunto FC_Luch-Energia_Vladivostok El_Código_Omega El_Norte_(Venezuela) Expulsión_de_los_moriscos Espère Escuela_Literaria_de_Preslav Estrecho_de_davis

html map