Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Okami_kakushi Paco_Salillas Place Pardela_de_Tasmania Planta_Piraña Nivel_de_confianza Pokémon:_Mewtwo_Regresa Policia_montada_del_Canadá_(película) Pilar_(Bataán) Partido_Judicial_de_Almuñecar_(Granada) Policía_de_la_provincia_de_La_Pampa Patriotismo_(estacion) Narciso_poético Palabras_más_palabras_menos Nieuport_16 Nuestra_Señora_de_la_Concordia_(Puebla) Pico_do_Papagaio Natrix_pinguis Platinum O_A._P. Porechontes_albiventris Parque_nacional_Bryce_Canyon Orquestra_Sinfónica_del_Vallés Palacio_de_Malacañáng Paratyle Ola_de_calor_en_Espana_en_1995 No_Mercy_(álbum_de_T.I.) Patricia_Saboya Paauilo Paleosepharia_costata Neobisium_tantaleum_rivale Philautus_poecilius Museo_del_Mar Museo_nacional_del_arroz Oración_sencilla Playa_de_binibeca Nombramiento_de_los_satélites_naturales Ojuelo Pino_de_resina N-100 Polinomio_simétrico Philippicereus Pena_folclórica_chilena México_en_la_Copa_Mundial_de_Fútbol_de_2014 Odocoileus_virginianus Plectrelminthus_spiculatus Oches Neon_Trees Muévete_(álbum_de_Melody) Nisvastatina Orvieto Museo_de_Reproducciones_Artísticas_de_Bilbao Philip_Douglas_Jackson Pilinophytum_capitatum Palau_de_Plegamans

html map