Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hipericón_llamado_yerba_de_San_Juan Hotel_Tassel Historia_del_Nottingham_Forest_FC AtVEVO Héctor_Helí_Rojas Antonio_de_Gastaneta Heinrich_Grabowski Atenuantes Modelo_watts_y_strogatz Mortadelo_y_Filemón_El_dopaje_..¡Que_potaje! Hispano_Aviación_HA_300 Mont-Saint-Sulpice Anurophasis_monorthonyx Artibeus_cinereus Hinton_Battle Mucho_barato Hojō_Tokimune Monocestoides_testacea Miraflores_(Arecibo) Arsenio Hypleurochilus_caudovittatus Huddie_Leadbetter Autopista_1_(Australia) Arbol_de_té Hemiodus_argenteus Guardainfante Asparagus_racemosus Movimiento_de_independencia_indio Henri_Marie_Ducrotay_de_Blainville Harrisonburg_(Luisiana) Monna_Bell Anampses_viridis Andrés_Casañas Heliconia_angusta Harold_Lloyd_Jr. Av._Álvarez_Jonte Asociacion_de_Gestión_de_Derechos_Intelectuales_Derechos_de_Propiedad_Intelectual Homologia(biologia) Antonio_Henares_Sierra Apt_(cráter) Hirundo_leucorrhoa Auldarico_hernández_gerónimo Ano_11 Autopista_Los_Andes Andalán Aspidosperma_woodsonianum Aurelia_aurita_(escritora) Asociacion_Nacional_Pro_Fútbol_(Panamá) Arigato_Service Arias_Navarro Humbertodendron Morinda_tinctoria_var._aspera Monte_Hermoso_(Schönberg) Halcón_peregrino Antonio_Valero_Yubero

html map