Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

They_(película_de_1993) Teatro_Municipal_de_Bahía_Blanca San_Antonio_de_Areco Sorou_Migan_Apithy Todo_o_nada_(pelicula) Saint-Léons Sancho_I_Garcia SublimeText Saint_Germain_la_Ville Selva_(Santiago_del_Estero) Senado_francés Templo_de_Oro_de_Dambulla Siltzheim Secretaria_Regional_Ministerial San_Juan_del_Molinillo_(Avila) TFFR Selección_r Sonja_Haraldsen Tipo_92_Jyu-Sokosha Tomás_el_Gafe Tabla_de_asignacion_de_archivos San_Cándido Saâcy_sur_Marne Tour_de_Rhénanie-Palatinat Scrbinec That's_so_Raven Sagrada_Familia_(comuna) Sucupira Slavink Sadi_de_Buen_Lozano Salvador_Sadurni Sepalo Tecnología_en_Nueva_Espana Sarrusofono The_Descent_Part_2 Sweet_Home_Alabama_(pelicula) Schoutedenella_crusculum Torrecillas_de_la_Tiesa_(Caceres) Scalable_Linear_Recording Seleccion_de_fútbol_de_Líbano Seda_cribelar Sovjoz Saint-André-de-Lancize Séptimo_Arte Teología_mística_cristiana San_Sátiro_de_Milán Senado_de_la_República Saint_Georges-sur-Loire Synechanthus Sarcophyte_sanguinea Tracy_McGrady Senado_Estatal_de_California Sengoku_el_Buddha Sao_José_do_Barreiro Seleccion_de_baloncesto_de_China_Taipei

html map