Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Mililitros Real_Esppor_Club MEGAnoticias Preambulo_de_la_Constitucion_Argentina Raul_Gómez_Garcia Mesorregion_del_Norte_Fluminense Programación_estructurada Mereworth Miguel_Thodee Línea_Barcelona_Martorell_Vilafranca_Tarragona Greg_Emslie Gonyleptes_espiritosantensis Lords_of_dogtown Memorias_de_Idhún,_el_comic:_La_Resistencia_Revelación_(1_Parte) Prat-Bonrepaux Raymond_Baxter Lorica_(cráter) Malihan Melanie_Costa Premio_Principe_de_Asturias_de_Investigación_Científica_y_Tecnica Martha_Lara_Alatorre Los_pensionados Los_36_Billares Quino_Colom Provincia_de_La_Montaña Rana_demarchii Protestas_estudiantiles_en_Colombia_de_2011 Llanuras_de_Kuban-Priazov Meseta_Atherton Mario_Kart_Wii Martin_Bouquet Mesa_(Parlamento) Proceso_de_Gauss Google_Search_Apliance Magnetospirillum Grant_(condado_de_Portage,_Wisconsin) Mi_vida_como_hijo Region_de_Fatick Middletown_(Nueva_York) Metanoia_(psicologia) Mesembryanthemum_pusillum Grafo_autocomplementario Micachu Gorrion_montes_collarejo Metro_Abatxolo Mammillaria_aselliformis Receptores_huerfanos Gran_Premio_de_España_de_2011 Radio_Tecpatán Quintana_del_Marco_(Leon) Principio_de_accion_y_reacción Premios_Cesar_1986 Regimiento_Reforzado_Nº_7_"Chacabuco" Put_It_There Mesorregião_Sul_Espirito_Santense

html map