Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.intelligunt.na-polaczyc.szczecin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.nunquam.na-polaczyc.szczecin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.primo.na-polaczyc.szczecin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sigurjón's_Friends The_Fly_(película_de_1958) Saint_Aubin_sur-Mer Silvia_Arlette Santa_Claus_conquista_a_los_marcianos Sanatóriya_Ágriya Shoshana_Wodak Scutiger_maculatus Seleccion_de_fútbol_de_Saint-Martin Sin_miedo_(album) Tom_Brom Teologia_del_Cuerpo The_Next_Doctor Tonicol São_Pedro_da_Cadeira Teatro_Gayarre St._Benedict_(Iowa) Senor_oscuro Simon_Mann Sorribas_(Leon) Saint-Bernard_(Isere) Sistema_de_contramedidas_Arena Seleccion_nacional_de_futbol_de_Albania Sindrome_de_intolerancia_quimica_multiple San_María_Hamuch Slauson_(línea_Plata_del_Metro_de_Los_Ángeles) Saywite Traxara Television_en_Colombia Sunderland_A_F.C. Souvigne-sur-Meme San_Lorenzo_(Datem_del_Maranon) Sinfonía_n_1_(Prokofiev) Stef. Speechless_(pelicula) Stuttgart_Radio_Symphony_Orchestra Tantowi_Yahya Tinción_Hematoxilina-eosina The_CBS_Evening_News Tottori_Tottori Semana_Santa_en_Utrera Teja_(postre) Tecopa San_Manuel_(Arizona) Söngvakeppni_Sjonvarpsins Shimoga_(distrito) The_Storm_(película_de_2009) Sapinière Tacones Sebastián_Fernández Tapiz_de_Bayeux Tamenus_insularis Talara Townsville_Queensland Samara_angana_sutra_dhara

html map