Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Demografía_de_Arabia_Saudí Corredor_Verde_de_las_Dos_Bahias E_326 Decima Día_Mundial_del_Sello Cómo_conseguir_chicas Algarrobo_de_puercos Desmana Cyanostegia Distrito_de_seftigen Amblystegium_tenellum Corral_de_Comedias Alguijuela David_Stern División_Lister Convento_de_San_Antonio_de_Padua Dominique_Champluvier Craspedoneuron Distrito_de_dausa Distrito_de_sarhua Cristian_Darío_Alvarez Amorritas Crayon_Shin-chan Coryphoblennius_galerita Ambiciones_(serie_de_televisión) Alicia_Barcena Costco_Wholesale_Corporation Crisis_de_renania Copa_America_de_Béisbol_2008 Economía_de_Guyana Coné Distrito_de_Herford Corbularia_turgida Amblystigma Cristo_en_la_cruz_(Velázquez) Amor_Prohibido_(album_de_Selena) Denominación_de_origen_calificada Cucos Distrito_de_Ucuncha Aleks_Syntek_y_la_Gente_Normal Ana_Maria_de_Brandeburgo_Bayreuth Día_Internacional_de_la_mujer Corsán-Corviam Corazonada_(pelicula_de_1946) DBP Allegro_en_do_mayor,_KV_1b_(Mozart) Current_Anthropology Crisis_de_la_mediana_edad Cuatro_escuelas_de_Go Copa_Mundial_Femenina_de_Fútbol_Sub-20_de_2008 Alton_(Maine) Die_Form Cuadriláser Cursa_dels_bombers EVA_(maquina)

html map