Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Artículo_cuatro_de_la_Constitución_de_los_Estados_Unidos_de_América Historia_del_Perú:_Epoca_Inca_o_Era_del_Tahuantinsuyo Animal_(cancion_de_R.E.M.) Hilarion_Daza_Groselle Modo_de_Juego_de_StarCraft Andréi_Kanchelskis Ansonia_muelleri Milmarcos_(Guadalajara) Asociacion_de_Periodistas_de_la_Television_y_la_Radiofonia_Argentina Miomantis_paykullii Autoroute_A36 Grupos_de_Klein Arum_italicum_var_amoenum Hermandad_y_Cofradía_de_Nazarenos_del_Santo_Cristo_de_los_Remedios_y_Nuestra_Señora_del_Santo_Rosario_(Moguer) Arciprestazgo_de_Grazalema-Ubrique Anidrytus_cardisoma AragónTV HAVK_Mladost Mr_Fantastico Hermenegildo_Bustos Höðr Guerchy Monts_en_Ternois Asclepias_rotundifolia Apemon_crassicaule Mina_anti_carro Grupo_Bal Multiplataforma Antonio_Pozo_Millán Icheb_(Star_Trek) Moussa_Ibrahim_Gadafi Hermandad_Penitencial_del_Santisimo_Cristo_del_Espiritu_Santo_(Zamora) Artabano_IV_de_Partia André_Tanneberger Anaspis_parallela Antonio_Gomez_(político) Mobius_Entertainment Monastrell Husein_Alí_Montazerí Apophylia_rugiceps Atletico_San_José_Promesas Hangiri Arancou Idioma_taíno Hospital_de_los_venerables Heinz_(Compañia) Miss_mundo_2010 Modelo_de_Erdos-Rényi Hipotesis_quimiosmótica_de_Mitchell Miquel_Ferrà Gustav_Troger Area_metropolitana_de_Green_Bay Moda_Center Multaq Ho_Chí_Minh

html map