Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Fighting_Spirit_(anime) Fernández_de_Lugo FelFort Fiddler_(software) Epipedesis El_recreo_(programa_de_televisión) Estación_de_Playa_y_Grao_de_Gandía Europasaurus End_Hits Evacuación_de_Prípiat Español_chileno Falacia_del_espantapájaros Fely_Irvine Francisco_Bru_Sanz Eurolaul_2008 Eugenio_Lucas_Padilla Estateira_Reina Franco-cuartel_(heraldica) El_código_Da_Vinci_(libro) Estadio_de_San_Mamés_(1913) Fliasia Ejercito_de_Honduras Eduardo_Reynals_y_Toledo Emmanuel_Villa Ejército_Real_de_Chile Figueres Eduardo_Rodrigo_Domínguez FEL Eneco_Tour_2011 Eduardo_Escalante_y_Feo Francisco_de_Paula_Santander_y_Omana El_gran_sueño Festival_Internacional_de_Cine_de_Moscu Federación_Española_de_Deportes_de_Hielo Francisco_Candel_Tortajada El_señor_de_los_muertos Florín_del_caribe Estacion_de_Valdelasfuentes Federico_Fabian_Peña Elecciones_Federales_de_Australia_de_1972 El_estudiante_(película_de_2011) Elias_Antonio_Saca_Gonzalez Flamear Flumenthal Elecciones_Autonomicas_Vascas_de_1980 Estación_de_Fresno_el_Viejo Estación_de_Conde_de_Casal Facultad_de_Humanidades_(Universidad_Nacional_del_Nordeste) Estación_Viamonte Eupatoriastrum En_vivo_(album_de_Seru_Girán) Escribanía Examen_de_orina Energía_no_renovable Eupyrochroa_insignita

html map