Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ejercito_del_Noreste Ende Fabián_Casas Fernando_Peralta El_gran_secreto Extraño_en_una_tierra_extraña_(Lost) El_Batan_(Tenerife) Espachapastores Expresión_aritmética Eplingia Episodios_de_Buso_Renkin Ferrocarriles_de_cuba Estación_Colonia_Tirolesa Felis_silvestris_cafra Every_Party Emigrés El_Proyecto_Nova Estacion_y_sitio_arqueológico_de_Yenikapi El_chino_cudeiro El_día_que_me_quieras_(desambiguación) Francisco_Anoa Forsyth_Barr_Stadium Federación_Europea_de_Hockey Escoces_del_Ulster Fichaje Foreign_Exchange_Station El_indiferente Facultad_de_Arquitectura,_Urbanismo_y_Geografía_de_la_Universidad_de_Concepción Escuela_Oficial_de_Idiomas Enrique_Jardiel_Agustin Forúnculo Espíritus Estado_de_Kano Euterpe_microcarpa En_carne_viva_(álbum) Explosión_de_la_colecturía_de_San_Andrés Epaney Entremont_le-Vieux El_Rayo_de_la_Guerra Francisco_Mariano_Quiñones Eureka_Roadhouse_(Alaska) Escuela_Municipal_de_Fútbol_de_Meruelo Fermin_Lasala_y_Collado El_conquistour Elecciones_presidenciales_de_Mongolia_de_1997 Esplus_(Huesca) Erdao Endriga Ford_(Kansas) Espinosa_de_Bricia Escamots_Autònoms_d´Alliberament Fisica_quántica Erwin_Lopez_Bohórquez El_príncipe_negro_(novela) En_vivo

html map