Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Diego_Arnedo Distrito_de_san_gregorio Distrito_de_Urfahr-Umgebung Criptografia_hibrida Distrito_de_Tel_Aviv Deyver_Vega Dommartin-Lettrée Cutias Doctrinas_orientales Dortmannia_fulgens Dar_al-Harb Dircema_chanchamayense Distancia_focal_(desambiguación) Amar_(película) Diego_Umaña Datura_ceratocaula Dios_Eol Aloe_squarrosa David_Holmgren Dono Dios_de_los_vacíos Crea_tus_Vídeos_como_Tonta,_Puta,_Malcriada Economia_electronica Día_de_los_caídos_(Memorial_Day) Alphonso_Mouzon Drazi ESC Democracia_Nacional_de_Centro Amorphoscelis_javana Dirección_(musica) Cueva_de_las_Brujas_(Asturias) Domenec_Sugrañes David_Rabada Ana_Mª_Barbany Amisos Cristián_IX Diócesis_de_Facatativa Alejandro_Molina Direccion_General_de_los_Recursos_de_la_Seguridad_Social Diabetes_tipo_II_y_ejercicio Dotti Corocora Cul_De-Sac Desde_Rusia_con_amor_(videojuego) Cucheta Allochthonius_opticus Ametralladora_RPK Alonso_Rodriguez_(desambiguacion) Ana_Belen_Garcia Dicladispa_indubia East_Greenbush_(aldea) Drimys_granadensis_var._grandiflora Economia_de_Republica_Dominicana Día_del_Futbolista_Argentino Diócesis_de_Minas

html map