Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sailly-Achatel Sakura_(satelite) Tithonia_diversifolia Sporting_de_barranquilla Transferencia_electrónica Scarus_chameleon Sandmannchen Sandra_Cervera Tafari_Makonnen Sinfonía_n._65_(Haydn) Timor-este Sukhoi_Su_30 Star_fox Saroh Telescopio_Optico_Nórdico Toughkenamon_(Pensilvania) Teoría_de_Supercuerdas Si_pero_. Tamarindo_Beach_Marathon Series_temporales Seguros_Caracas Sistema_Automático_de_Informacion_Hidrológica_SAIH Selección_de_fútbol_de_Eslovenia Sin_and_Punishment:_Hoshi_no_Keishosha Sitio_de_los_primeros_hombres_de_Sangiran The_Great_Pretender_(canción_de_Buck_Ram) Seagram Speluzzi Siria_Otomana Teletón_2008 Saint_André_de-Buèges Sisón_común Thalasseus_eurygnathus Torcuato_Tárrago_y_Mateos Tradición_jaina Terraced_houses Sanjō_Sanetomi San_Jose_(Buenos_Aires) Tongdaemun_ku The_Grammar_of_Science Stacy_X The_Devil_Wears_Prada_(película) Sinfonia_n_º_1_(Schubert) Salto_de_Monteagudo_de_las_Vicarias Sagás_(Barcelona) Sanmardel Saint_Germain_sur_Renon Terence_Geezer_Butler Sphaerospira_whartoni Television_en_España_en_2005 San_Antonio_Scorpions Terremoto_de_Oriente_Medio_de_2008 Santaballa_(Villalba) Signs_of_Life_(Álbum) Sarandí_blanco

html map