Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Golfo_de_Vizcaya_(pelicula) Magnús_góði Prochora_lycosiformis Livio_Jean-Charles Mahaviṣṇú Mi_Historia_Musical Ramón_J._Carcano Miguel_Asins_Arbó Registraduria_Nacional_del_Estado_Civil_de_Colombia Mal_trago Mensalon Rafael_Sebastian_Guillén_Vicente Reales_fontaneros Microrregion_de_de_Capelinha Puntal_dels_Escambrons Microaborto Medicago_grandiflora Marco_de_fotos_digital Maria_de_Jesús_de_Ágreda Lógica_aristotélica Golden_Years_(desambiguación) Ramón_Estomba Los_Seis_de_Amberes Melastomastrum Longeault Malagueña_salerosa Lucha_olimpica Löeffel Mariano_Pages Regiones_de_oaxaca Milgranada Mario_Méndez_(futbolista_panameno) Microsoft_Windows_8 Procesador_de_textos Matt_Cardle MTESS Premio_Hispanoamericano_de_poesia_Juan_Ramon_Jimenez Proxima_estacion_esperanza Línea_1_(Interurbanos_Lerida) Granitoide Maria_José_(album) Los_Del_Río Raúl_Shaw_Moreno Primula_officinalis_subsp._columnae Llave-Espada Luge_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Innsbruck_1964 Premio_Internacional_Ernesto_Cardenal_de_Poesía_Joven Michelle_Dessler_(24) Memoria_DIMM Loon Luis_Ignacio_Lula_da_Silva Menthon-Saint-Bernard Marco_de_la_República_Democratica_Alemana Mangá Martin_Mederos

html map