Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Western_Australian_Herbarium Clasificacion_de_videojuegos Colegio_de_los_Sagrados_Corazones Wœlfling_les-Sarreguemines CompComm Yuusha_Raideen Yingaresca_colasi Wetmorethraupis_sterrhopteron Vicente_Miró Coello_(Colombia) Consejo_General_de_Colegios_Oficiales_de_Psicólogos_(COP) Víctor_Zubkov Claude_Lelouch Abraham_Isaac_Quintanilla_III Club_Atlético_Juventud_(Las_Piedras) Administrador_de_Tokelau Voeltzk. Villeneuve_les_Montréal Acalymma_palomarense Abetone Abandium Aeropuerto_de_Texada_Gillies Verdura_de_raiz Claudia_Missana Alegrijes_y_rebujos Adenoma_pleomórfico Abre_tu_fosa,_amigo..._llega_Sábata Vicuna_Mackenna_(estación) Conus_babaensis Concilio_de_calcedonia Citroën_C-SportLounge West_Middletown_(Pensilvania) Chondria_nigropunctata Al-Naft_Sport_Club Adonis_squarrosa Ahmed_Al_Muhammadi_Abd_El_Fatah Condado_de_Maule Coalicion_Europea Club_de_Fútbol_América_S.A._de_C.V. Valentín_Castellanos Charneca_da_caparica Clavularia_viridis W_S._Merwin Abrocomas_(hijo_de_Darío_I) Walk Contratación_del_sector_publico_(Espana) Condado_de_Barbour Zogno Villarrobejo Zinóviev_(Grigori_Yevseievich_Radómislski) Claudio_Jose_Casas Aeropuerto_Internacional_de_Denpasar Compendium_Saxonis Coimbra_(ciudad) Ya_Ya_yah

html map