Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Los_Garbanzos Receptores_en_la_Transcripción_de_Genes Lucuma_longifolia Productividad_laboral Regaliz_de_monte Marie_de_Rabutin-Chantal_marquesa_de_Sevigné Gottingen_sieben Región_de_Vakinankaratra Predicar Los_hombres_saben,_los_pueblos_marchan María_Salome_Loredo_y_Otaola_de_Subiza Miguel_Angel_Garcia_Perez_Roldan Lucimar_de_Moura Rebote_lunar Los_Sueños_de_America Microrregião_de_Japaratuba Grealou Lucien_Lesna Metro_de_Medellin Malthodes_yakushimanus Matrículacion_(Ferrocarriles) Psoralea_yurensis Puelieae Lopriorea Lollipop_(cancion_de_Mika) Radio_Vida_Nueva_AM Los_del_Gualeyán Presidencia_de_Alvaro_Uribe_Velez_(2006-2010) Loroglossum Provincia_de_xiangkhoang Llagunoa MA-60 Los_Yonic's M_C._Hammer Real_Casa_de_la_Panadería Masacre_de_San_juan Miliamperio_hora Reforma_Vareliana Punto_(lana) Praying_Mantis Mascotas_de_la_Copa_Mundial_de_Futbol Manuel_Pablo_García_Díaz Manuel_Luna Miguel_Gallo_Vergara Milicia_nacional Provincia_de_Sidi_Ifni Mi_campeon Grases Ramiro_Puente Meet_Kevin_Johnson Prayápatis Provincia_de_La_Montaña Premio_Felipe_Trigo Mauricio_de_Nassau-Orange Quinto_Sulpicio_Camerino_(cónsul_490_a.C.)

html map