Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Transductor_ortomodal Seira_(Huesca) Sólo_le_pido_a_Dios Singles_1993_2004_Todas_sus_caras_A_Todas_sus_caras_B The_Lady_Vanishes_(película_de_1938) The_Battle_Rages_on_. Tetraneutron Skull_Kid Stojadla The_Ripper San_Juan_Bautista_Tuxtepec Saccolabium_pantherinum SummerSlam_2007 Towner_(Colorado) Solapamiento_salarial Sociedad_Cientifica_Medico_Estudiantil_Peruana Torcuato_Luca_de_Tena_y_Brunet Southampton_(pueblo) Scyphocephalium Sigue_Sigue_Sputnik Trailer_(cámping) TMC Stephanie_Pratt Susana_y_los_viejos_(Tintoretto) Sport_2000 Terremoto_de_Punta_Arenas_de_1893 Sierra_Nevada_(volcan_de_la_Region_de_la_Araucanía) Teorías_de_la_culpabilidad Sanseverinia_thyrsiflora Selección_de_futbol_de_Namibia Serafica_Hermandad_de_Nazarenos_del_Stmo_Cristo_de_la_Agonía San_Pablo_y_Villa_Nougues Star_Trek_Primer_Contacto Touguinha Stenopetalum Show_me_how_to_live Terapia_asistida_por_animales_de_compania Shaheen_Air The_Island_Def_Jam_Music_Group Sesonquis_I Sao_Martinho_de_Angueira Torneo_de_Río_de_Janeiro Seven_de_Hong_Kong_2013 Territorio_Británico_del_Océano_Indico Toloache The_King_of_Fighters_'98:_The_Slugfest Segunda_Division_de_Montenegro The_magic_of_scheherazade Servicio_de_mensajeria_de_Windows Some_Great_Videos Searsburg Serart Sani_Bečirovič Tetragonia_dimorphantha Tori_Welles

html map