Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Auf_dem_kosmischen_Tal_suche_ich_nach_meinem_Tod INEM_(desambiguacion) Gyeran_jjim Momotombito Asociación_de_Universidades_Confiadas_a_la_Compañia_de_Jesus_en_América_Latina Arteria_cigomaticoorbital Motor_de_combustión_interna Antipendio Hicham_El_Guerrouj Huracan_Pauline Antigua_sinagoga_de_Ágreda Ars_Technica Atenuación_de_una_señal Humberto_Maturana_Romesin Askold_y_Dir Haba_encarnada Mr_Roboto Aphantomartus_pustulatus Henrya_puberula Morus_tatarica Ano_1412 Ano_1743 Herman_Schwarz Griff. Ms_Pac-Man Atlético_Juventus Hospital_de_Divriği Ian_Ashbee Apolonis Augustus_Pablo I_Will_Survive_(canción_de_Gloria_Gaynor) Houplin_Ancoisne Hard_Rock_Cafe Angel_Franco_Rubio Hernan_Laborde Milton_Juica Habitat_espacial Hell_Bourg Hugo_Urquijo Hotel_Caleta_Palace Anthurium_flexuosum Mimesthes_nigricollis Mordella_turneri Hilda_Suárez Hector_Da_Ponte Arquitectura_de_informática Huelvapedia Haruno Henri_Jose_Falcon_Fuentes Anthyllis_forondae_var._pallidiflora Habitación_doble Arte_latinoamericano Motor_en_X Homefront_(pelicula) Arte_mesopotamico

html map