Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Zygnematales Washington_Carrasco_y_Cristina_Fernandez Vittori Vieux_(Tarn) WTA_Tournament_of_Champions_2011 XIX_edición_de_los_Premios_Goya Aclasia_diafisaria Wladysławow_(Gmina_Żelechów) Airfix Contaminacion_del_agua XHAMO-TV Club_Atlético_Independiente_de_Villa_Obrera_(San_Juan) ARES_Aristides_Esteban_Hernández_Guerrero Westfalische_Wilhelms_Universität_Münster Who_Killed_Bambi? Comitán_de_Dominguez Conde_Cenizo Adobo_arequipeno Ciclón_extratropical_Klaus Chlorippe_laure Cimarron_(rio) Chorophilus_nigritus_septentrionalis Confederacion_Obrera_Brasilena Adorned_Brood Ainay_le_Château Charmont_sous_Barbuise ARA_Bahia_Blanca_(1888) Waiting_for_Herb Virus_etno_específico Yebala Colectivo_de_Unidad_de_los_Trabajadores-Bloque_Andaluz_de_Izquierdas Aeropuerto_General_Mariano_Matamoros Aeropuerto_Internacional_de_Senou Contaminacion_del_agua Albatarrech Ciencia_ficción_en_la_televisión World_in_Conflict Vicente_Guillot_Fabián Constantes_vitales_(película) Colmilleja_del_Alagón Vetren Windows_media Chateau_Renault Acebillo Adebayo_Faleti Como_robar_un_millon Yutu_banco Abú_al-Qasim AY_3_8910 Vendetta_(album_de_Zemfira) Villarreal_(Castellón) Villaco Cirugia_cardiovascular Vestal,_New_York Alavesa

html map