Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.draco.do-przyklad.lukow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.homo.do-przyklad.lukow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.malum.do-przyklad.lukow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Biblioteca_Serra_i_Pagès Año_1149 Best_Thing_I_Never_Had Bay_Bridge Castillo_de_Tabernes_de_Valldigna Brejolandia Brincacharcos Bernard_Cafferty Berig-Vintrange Canterbury_Fayre_2001 Bartomeu_Rosselló_Pòrcel CDC_6600 Batalla_de_Worcester Bahia_de_Tsemes Calipolis Cantón_Oña Belladama Cajaninae Badami_Bagh Bogdan_Group Carlos_Páez_Vilaró Boult_sur-Suippe Bonannia_graeca Bloc_Catalá Bubbio Bahia_Resurrecion Belenois_aurota Batalla_de_Catanzaro_(1287) Cedar_Bluff Castillo_de_torreparedones Billy_talent_(álbum) Bañado_de_los_Cincos_Sauces Cat._Canad._Pl. Callionymus_macclesfieldensis Botamochi Capilla_del_Carmen_(Cordoba) B&B:_Bella_y_Bestia Castelnuovo_di_Conza Chacun_son_cinéma Beta_hydri CYOH Barisono_I_de_Logudoro Carrera_de_San_Anton Cantón_de_Roissy-en-Brie Batalla_de_Crémera Bolianos Bourg_les_Valence Borsky_Svätý_Jur Centro_Histórico_de_Velez-Malaga Bromus_propendens Carlos_Alberto_de_Barros_Franco Cantón_de_Villers_Cotterets Castillo_de_la_Tallada_(Ampurdan) Bartolomé_cairasco_de_figueroa Baila

html map