Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.labori.ta-nauka.skoczow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.nunquam.ta-nauka.skoczow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.praesidium.ta-nauka.skoczow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Trade_(película) Sus_Masa-Draa Shoujo_Lolita23q The_Best_Mixes_from_the_Album_Debut_for_all_the_People_Who_don't_Buy_White_Labels Tacora Salep Torallola Telefonos_de_México Santiago_Aznar_Sarachaga Toro_Salvaje This_is_Halloween The_Living_Daylights_(banda_sonora) Torneo_de_Zúrich Sucesion_de_Euclides_Mullin Someone_Like_You_(canción_de_Adele) Torneo_de_Bastad_2013 Svobodni_(Séverskaya,_Krasnodar) São_José_do_Río_Preto Saint_Gobert Slezsky_FC_Opava Snaidero_Údine Sminthopsis_dolichura Santa_Casa_de_Misericordia Sharjah_E Super_Buddies Sigismondo_Malatesta Sierra_Morena_(desambiguación) Saint-Emilion_Grand_Cru The_Settlers_Construye_tu_Imperio Southend Stenowithius_parvulus The_Bonnie_Hunt_Show San_Pedro_de_Rodas Toni_Aira_Foix Suriyaco Thalassarche_salvini Sabro Stefan_Kramer Sportvereinigung_Dynamo Santiago_National_Football_Club Sonny_Colbrelli Signario_íbero_nororiental Travesía_Nacional_de_la_Cordillera_Cantabrica Sistema_simbólico Traedme_la_cabeza_de_Mavis_Davis Soma_(droga_alucinógena) Siete_obras_de_misericordia Sun_Grid_Engine San_Miguel_Guancapla Sistema_Planificacion_de_Recursos Saint_Michel_de_Deze Suddenly,_Last_Summer Tiroler_Graukase Scarfiotti Torneo_wta_de_barcelona

html map