Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.bellum.ten-daleki.warszawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.communi.ten-daleki.warszawa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.domini.ten-daleki.warszawa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pteronura_brasiliensis Macreurops_longicollis Mente_sinestra Properzia_de’_Rossi Mazeppa_(Minnesota) Lourdoueix_Saint_Michel Programa_de_los_Diez_Puntos Lucanus_kraatzi_kraatzi Margaret_(película) Rebollet Magnitud_Limite_Estelar Lonsarda Marratxi Matito Microrregion_de_Itaguaí Manicura Premios_Tato Priora Puente_Saint_Michel Presa_y_pantano_de_Béznar Gonzalea Manila_(desambiguacion) Línea_59_(TUZSA) Los_Lunnis_con_Maria_Isabel Lutherstadt_Eisleben Mariscal_de_Italia Real_Club_Náutico_Laredo Manuel_Giúdice Ranunculus_hypotrichus Punta_del_diablo Live_in_Germany_(Héroes_del_Silencio) Los_6_Siniestros Marlborough,_Massachusetts Miguel_Batllori_y_Munné Queso_Beaufort Ranma-Tut Los_Ramones_(Nuevo_Leon) Miguel_Angel_Bernat Marshall_J._Flinkman Mayito Ray_of_light_(cancion) Gran_San_Fernando_del_Valle_de_Catamarca Microrregiao_de_Nossa_Senhora_das_Dores Profecia_del_Norte Melanophthalma_castaneipennis Mesorregión_del_Sur_Goiano Marg_Helgenberger Macrolinus_salibabuensis Manuel_Vicente_Villarán Lócrida Rangel_Valchanov Pratītya_samutpada Q.E.D. Maury_MJM Pseudecheneis_stenura

html map