Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.bellum.ten-planeta.konin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.consilio.ten-planeta.konin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.domus.ten-planeta.konin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Falashas Fireworks_(desambiguacion) Emperador_Showa Epsilon_Coronae_Borealis Francisco_Nunez_de_Pineda Eslizon_común El_Capuchino Esofagitis Fernando_Colina Estacion_de_Leon Fernando_Azcarraga_Lopez Eugene_(EE_UU_) Ficus_lacor_var._cunninghamii El_despertar_(película_de_2004) Francis_Rossi Florida_Atlantic_Owls FADSP El_patio_de_la_morocha Euscelophilidius_camelus Firma_de_la_Carta_de_México Emparejamiento_en_el_tordo_sargento Exposición_Universal_de_Filadelfia_(1876) El_dia_que_Nietzsche_lloró First_soundscope_~Mizu_no_nai_Hareta_Umi_e~ Finmeccanica El_maharaja_y_los_cipayos Enrique_de_Lucas_Martínez Every_Day_Is_Exactly_the_Same Escuela_Industrial_y_Preparatoria_Técnica_"Álvaro_Obregón" Eduardo_"Edu"_Alonso Flora_de_la_Antartida El_juguete_rabioso_(novela) Fl._Select._Exsicc. El_profesor_chiflado Esquí_España Filatelia_en_Argentina Estallo Estación_de_Balenya_els_Hostalets Engracia_Hidalgo_Tena Ermita_de_la_Madre_de_Dios_(desambiguación) Francisco_Hocquart El_Moral_(Murcia) Francis_Corelli Fernando_Riera Elecciones_presidenciales_de_Costa_Rica_de_1863 Fondo_de_Maniobra Facade_(patrón_de_diseno) Fin_de_la_concesion_de_RCTV Ejercito_Ciudadano_Irlandés Erek_King Fantasma_de_Amor Enrique_Bernardo_Núnez Editorial_Marco Ficus_baileyana Elber_Luther_Little

html map