Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.podkarpackie.deska-modrzewiowa.org.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.pomorskie.deska-modrzewiowa.org.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.slaskie.deska-modrzewiowa.org.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Copa_Chile_2013/14 Daniel_Vázquez Ebola Cámara_Oficial_de_Comercio_Industria_y_Navegación_de_Barcelona Corteza_auditiva Cultura_Chiripa Crepidotus_latifolius Dnevnoi_dozor_(película) Cortes_de_Arenoso Droylsden_F.C. Decoding_the_tomb_of_bansheebot Dog_Soldiers Dalmau_de_Queral,_conde_de_Santa_Coloma Disney_Channel_Oriente_Próximo Discurso_de_angostura Devagurú Dactylapius_opuntia Diemoz Departamento_Concepcion_de_la_Sierra Counterparts Cortes_de_castilla Dog_Fence Denominaciones_de_la_comunidad_valenciana Corregimiento_de_Osorno Echinocactus_platyacanthus Alla_va_eso Dinócrates_de_Rodas Economía_de_Nepal Definicion_de_Software_Libre Daniela_Zappi Distrito_judicial_de_arequipa Distancia_de_mahalanobis Alejandro_Pierola Distrito_de_Cochas_(Ocros) Cooperación_Económica_para_Asia_y_el_Pacífico_(CEAP) Corydoras_negro Amorebieta-Etxano_(Vizcaya) Danbury,_Connecticut Alone_in_the_Dark_2 Cyclommatus_canaliculatus_freygessneri Cuignieres Devil_Evangelion:_Door_of_Hell Corremundo Dorsino Cultural_y_Deportiva_Leonesa_B Edificios_del_Parlamento_Europeo_en_Luxemburgo Darmstadter_Ferienkurse Doronicum_montanum Diego_de_Vargas_Zapata_y_Lujan_Ponce_de_Leon_y_Contreras Alto_Sano_(Las_Marías,_Puerto_Rico) Amietia_inyangae Eanmund EPCM Discografia_de_Ana_Torroja Copa_Simon_Bolívar_1975

html map