Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Las_Canadas Isidre_Mercade_Ferrando Kelaniya La_Giralda Jurgow Isla_de_san_pablo Latín_vivo Leptopelis_palmatus La_Foret-de-Tesse James_Veitch,_Jr. Juan_Hernandez_Giménez Legendary Izquierda_Internacionalista Lisichansk Legislacion_sobre_homosexualidad_en_América_latina Lagerstroemia_augusta Juan_de_saridakis Kingston_Springs Le_Ménil_Broût Listen_(canción_de_Beyoncé) Italia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Turín_2006 Jesús_M._Aguirre Instituto_Historico_y_Geografico_de_Uruguay Jambolifera_coromandelica Knipolegus_nigerrimus Judios_en_Chile Isidro_de_Alaix_Fabregas Jacqueline_creft José_Maria_Tojeira Larisa_Arap Jícama Jasidi Lemony_Snicket's_a_series_of_unfortunate_events Isla_de_Ré Len_Wiseman Josep_Oliu_Creus Jan_Kromkamp La_Bañeza_F_C. Jesús_Diez_Martinez Lazaro_Cardenas_(municipio_Michoacan) Las_leandras La_Croix_du-Perche La_Caja_de_Canarias Libdem Kōmei Julien_Ielsch La_Chapelle_Rainsouin It's_My_Time_(canción) Isla_Tennent Juegos_Olímpicos_de_la_Juventud_de_Invierno_2016 Islote_del_Campanário Jardinería_en_América_del_Norte La_bomba_española Isotes_perimbuta Jose_Gaos_Gonzalez_Pola

html map