Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.quaestio.pod-maslo.gniezno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.vobiscum.pod-maslo.gniezno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.pod-maslo.gniezno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Arblade_le_Bas Azanza_(Navarra) Arrocha Ataque_de_pulso_electromagnético Mundo_del_Rio_(Videojuego) Montuhotep Idioma_karakalpako Idioma_lidio Hugo_Stiglitz Antipsicotico_atípico Idioma_turkmeno He_162C Morlhon-le-Haut Arctostaphylos_mendocinoensis Asociacion_de_Fútbol_No_Amateur_de_Sucumbios Misterio_en_la_isla_de_los_monstruos Guadalupe_Teresa_Amor_Schmidtlein Ari_Lasso Apurímac_republicano Anoplogaster_cornuta Avigdor_Liberman Azay_sur-Thouet Montmesa Hyun_Kil-Un António_Luís_Santos_da_Costa Guarda_Veneta Aulonium_minutum Humaitá_(Ñeembucú) Modelo_del_disco_de_Poincaré Historial_de_Poblamiento_de_America_(Rutas_Genéticas) Homes_buenos Angel_Aristedes_Chavez Gótico_hispánico Montagnard Hemimyzon_abbreviata Géneros_de_aves Mirrngadja,_Territorio_del_Norte Aquilon_(navio) Ano_101 Hemipeplus_microphthalmus Guy_Tchingoma Modelo_Erdős_Renyi Hsu_Yun Guahaihoque Anil_Ramdas Griffin_(Indiana) Mohammad_Baqer_Qalibaf Ano_442_adC AriaBhata Andrés_Salazar Mortadelo_y_Filemón_-_El_bacilón Anapaita Historia_de_las_ecuaciones_diferenciales Monarquiano Augusto_Nicolas_Calderón_Sandino

html map