Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pseudofruto R.C.Marshall Los_Fabulosos_Cadillac Proxy_(patrón_de_diseno) Provincia_del_Sind Lonlay-l'Abbaye Louis_antoine_francois_baillon Puerto_de_Melilla Ma_1 Maersk_Mc_Kinney_Moller Radio_AM_750 Manuel_Zatarain Radio_BBC Lo_hecho_está_hecho Pueblo_West_(Colorado) Mecanica_de_fluidos REAL_ACADEMIA_ESPAÑOLA Rathaus_Schöneberg Goiânia Radiopolis.org Medythia_nimbanus Rayevskaya Prof. Quitman_(Misuri) Regresión_de_mínimos_cuadrados_parciales Quahog_5 Pumabús Malans_(Grisones) Protistas Goodhue_(Minnesota) Miguel_Ángel_Rodriguez_Echeverria Mervyn_Le_Roy Rafael_Amador_Fernandez Lope_Machado Presencias_extrañas Gran_Palacio_(Malasia) László_Bölöni Puntos_de_inflexión Quilapayún_en_Argentina_Vol._2 Provincia_de_san_ignacio Marsala_(Italia) Los_cuatro_mosqueteros Martin_Tovar_Tovar Premio_Miguel_González_Garces Línea_158_(Interurbanos_Madrid) Malakoff Línea_de_Alta_Velocidad_Pekín-Tianjín Marshall_Warren_Nirenberg Mesoplodon_mirus M203 Premios_AACE Martín_Yanzon Mefisto Martin_Villa_Carenzo Prejubilaciones

html map