Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.amoris.pod-japonia.waw.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.assiduus.pod-japonia.waw.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.cogito.pod-japonia.waw.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Municipio_de_Ophir_(condado_de_Montgomery,_Carolina_del_Norte) Universidad_de_Santo_Tomás_de_Aquino_(República_Dominicana) USS_Wolverine_(IX-64) Germán_Pacheco Revisión Túneles_de_sangre Insectarium_de_montreal Municipio_de_Smithfield_(condado_de_Johnston,_Carolina_del_Norte) Unión_Lara_Sport_Club Rio_Otún Municipio_de_Fairview_(condado_de_Jones,_Iowa) Umur_Bey_de_Aydin S_2004_S_6 Iglesia_parroquial_de_benlloch Iglesia_del_Sagrado_Corazón República_Socialista_Eslovaca Río_Nëmda Generador_van_der_graf Fórmula_del_semiverseno Rosh_Hashaná George_Peacock Municipio_de_Walworth_(condado_de_Becker,_Minnesota) Fulanita_de_Tal Municipio_de_Matchwood_(Míchigan) Gen_homologo_de_la_displasia_adrenocortical Freland Unidad_de_Tecnología_Marina Rio_yapacani Gao_(region) Revolucion_pingüina Romarigães Uno,_dos,_tres_infinito Fritz_Hofmann GUE-NGL SNMP Ga_Ra-Ku-Ta_Mr_Stain_on_the_Junk_Alley Municipio_de_Allegany_(condado_de_Potter,_Pensilvania) Ingenieria_genetica Universidad_de_Grecia_Centrale Roca_Cielo Musee_des_beaux-arts_du_Canada Rodolfo_O'Reilly Fútbol_en_Ucrania Murder_by_Death Murray_Gold Román_A._Pérez_Moreau Rund_um_den_Sachsenring Municipio_de_Ord_(condado_de_Antelope,_Nebraska) Ingo_Molnar François_Sterchele Inchydoney Universidad_Real_y_Pontificia_de_México Tytthonyx_spinosus Roque_(desambiguación) Romulea_uliginosa_var._ambigua

html map