Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.alter.ten-postawic.nowaruda.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.asinus.ten-postawic.nowaruda.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.credula.ten-postawic.nowaruda.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Municipio_de_Webster_(condado_de_Wayne,_Indiana) Utricularia_gibba_subsp._exoleta Rodrigo_Gonzalez Funicular_de_Gelida Tus_Amiguitos_del_Jardin Río_Paute Municipio_de_Walnut_(condado_de_Fremont,_Iowa) Glafcos_Clerides SL_OGC_Nice Rodney_Cline_Carew Gaspar_de_Grajal Gas_pizarra Fuerzas_Populares_de_Liberacion_"Farabundo_Martí" Rodrigo_Salinas_(dibujante) Unió_Esportiva_Valls Gallegos_de_Ormañan Gastronomia_libanesa Rodolfo_Almiron Garcia_de_Paredes_(desambiguacion) Municipio_de_Lincoln_(condado_de_Jackson,_Kansas) Gobbi Relaciones_exteriores_de_colombia Rookie_Challenge Roshashaná Iglesia_Episcopal_en_Colombia In_for_the_Kill_(desambiguación) Ruta_Brouwer Gilis Tuberaria_lignosa Municipio_de_Farmington_(condado_de_Cedar,_Iowa) Iglesia_Arciprestal_de_Santa_Maria_del_Salvador_de_Chinchilla_(Albacete) Rio_Tamanduatei Tren_de_Cercanias_de_Bogota Municipio_de_Palmyra_(condado_de_Knox,_Indiana) German_Camacho_López Fórmula_oficinal Municipio_de_East_Goshen_(condado_de_Chester,_Pensilvania) Fusilamiento_de_peronistas_en_José_León_Suárez Rio_Tamesí Municipio_de_Bohemia_(Míchigan) Gliese_842 Iglesia_de_Nuestra_Senora_de_la_Ascensión_(Lucena_del_Cid) Uniforme_de_marinero_japones Ricketsias Municipio_de_Rush_(condado_de_Dauphin,_Pensilvania) Ignacio_María_González_(político) Gines_Ganga_Tremiño V_G_Jog Musculo_auricular_superior Robot_(álbum) Troctolita Gastronomia_surena Rodolfo_Jiménez Fuad_ii_de_egipto Fuente_del_Zarzón

html map