Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

La_Loberia Libertariano Jällivaara KV_525 Juan_de_Valverde Kujō_Michifusa John_Milius Javier_eduardo_garcia_rangel Lanius_souzae Kawanishi_H3K Junta_De_Educacion_De_Union_City José_Maria_González_Alvarez Liga_de_la_Justicia_Dark Lezéville Ivan_El_Terrible José_Vicente_de_Olmos Kolding_IF Kábila Interacción_lógica Linea_1_(Tranvía_de_Tenerife) La_Guardia_Real Korobeiniki Juan_Francisco_Lucas Jose_Melendez José_Navarro_Aramburu Jessica_Iskandar Isla_del_pescado Lista_de_trabajos_de_Joseph_Priestley Jose_María_T._Amezaga_Asensio Juan_Antonio_Senor José_Maria_Celleruelo_Poviones Instituto_Estatal_de_Tecnología_de_San_Petersburgo Jose_María_Sanchez_Carrion Leyes_de_las_Doce_Tablas Kae_Uh Las_aventuras_de_Jack_Zacarías K.S.Hao Las_hermanitas_mysteria Lista_de_episodios_de_Katekyō_Hitman_Reborn! Jorgen_Elofsson Joseph_Bailey Julia_Pachelo La_Pista_(concurso_de_baile) Jordi_Rebellon José_Maria_Chávez_Alonso Larga_vida_al_Rock_And_Roll La_Tierra_hambrienta Lista_de_localidades_de_Ciudad_Real José_Uriel_Garcia La_filosofia_en_el_tocador Lignol_le-Chateau Isla_de_brownsea Jose_Luis_Luege_Tamargo José_Estabillo José_Tomas_Ovalle

html map